neváhej

Jak začít podnikat jednoduše, rychle a s minimálním rozpočtem

Kdo z nás by někdy nepomyslel na to, jak dělat něco, co nás baví a ještě se tím živit. Důvody pro úvahy nad vlastním podnikáním bývají různé, přesto však tím nejzásadnějším bývá právě věnovat čas tomu, co nás baví, naplňuje, a tím si plnit svoje životní sny a být svobodní, alespoň v rámci možností.

Nicméně, pokud uvažujeme o vlastním podnikání, je potřeba si uvědomit, že svým rozhodnutím si na jedné straně dopřáváme onu vytouženou svobodu, ale na straně druhé bude nutné převzít odpovědnost. Ta už tak báječná není, ale bez ní se k úspěšnému podnikání těžko dostaneme.

Jak se tedy vydat na vlastní cestu? Jak s podnikáním začít?

krok za krokem

 1. KROK – rozhodnutí

Nejdůležitější je ROZHODNUTÍ. To je klíčový a zásadní okamžik. Je potřeba se rozhodnout a to nejlépe hned! Nečekat na zítra, nečekat na bombastický nápad, nečekat, že vás někdo povede za ručičku. Rozhodnutí je pouze na vás a jen vy sami ho musíte udělat. Pokud se nerozhodnete vykročit, váš sen se plnit nezačne.

Moje rada: Rozhodni se hned, cesta se bude ukazovat postupně.

 1. KROK – nápad

Co se nápadu týče, jde o rozsáhlejší povídání. Protože je to však poměrně vyhledávané téma a moji klienti často tuto otázku řeší, pořádám online setkání formou interaktivního workshopu Najdi svůj zlatý klíč

 1. KROK – forma podnikání

Výběr vhodné formy podnikání, zda být živnostník tedy OSVČ či založit s.r.o. nebo nějakou jinou formu, záleží vždy na konkrétních okolnostech. V jakém oboru budeme podnikat, co očekáváme nyní, kam se chceme posunout do budoucna, jaké máme finanční možnosti, kolik chceme investovat, kolik budeme vydělávat, budeme sami nebo najmeme zaměstnance, co DPH a mnoho a mnoho dalších faktorů. Více si můžete přečíst v článku: Mám být OSVČ nebo založit s.r.o.? Pokud potřebujete poradit, můžete mne kontaktovat a domluvíme si individuální konzultaci, kde se podíváme na vaší konkrétní situaci a najdeme vhodné řešení právě pro vás.

 1. KROK – založení živnosti

Jak probíhá zakládání živnosti, co vše potřebujete připravit a kolik vás to bude stát, jsem sepsala do ebooku, který si můžete zdarma stáhnout zde: eBook Zakládáme živnost a jak si můžete vyzkoušet podnikání „nanečisto“ tedy na „vedlejšák“ při mateřské, rodičovské, studiu či důchodu, se dočtete v eBooku Podnikáme na vedlejšák, který je také volně ke stažení.

 1. KROK – podnikatelský plán a finanční rozpočet

Tuto část považuji za zásadní pro každý úspěšný projekt a pro úspěšné vybudování ziskového podnikání to platí dvojnásob! Podnikatelský plán vám ukáže, jestli je váš nápad realizovatelný, co bude obnášet založení, co budete muset investovat. Finanční část zase zajistí propočítání, kolik budete muset investovat peněz, zda je potřeba shánět investora, či jiné finančí zdroje, nebo si vystačíte s vlastním rozpočtem. Také vám ukáže, kolik musíte vydělat, jak si nastavit ceny vašich služeb či produktů.

Podnikatelské a finanční plány jsou mojí srdcovou záležitostí a na každém podnikání se na ně moc těším.

Moje rada: NEDOCEŇUJTE PLÁNY!!!

Vřele doporučuji praktický ebook JAK SESTAVIT PODNIKATELSKÝ PLÁN A FINANČNÍ ROZPOČET. Je to skvělá počáteční investice do vašeho podnikání a určitě ho budete využívat i v dalších letech vašeho podnikání. Součástí knihy jsou praktické listy, tabulky pro vaše finanční plány a především VZOROVÝ PODNIKATELSKÝ PLÁN s podrobným návodem na jeho sestavení. Pokud to s podnikáním myslíte vážně nebo nevíte, zda je váš nápad to pravé, díky tomuto průvodci zjistíte, jak na tom vaše podnikání je a co musíte případně upravit.

Podnikatelský plán využijete také v případě, že budete ke svému podnikání potřebovat cizí finanční zdroje. Tedy úvěr od banky, dotační podporu či soukromého investora. (Tento dokument vyžaduje také Úřad práce při žádosti o dotaci na zahájení podnikatelské činnosti). Všichni tito po vás budou vyžadovat váš podnikatelský plán.

Nezapomeňte však, že je to především váš pomocník, který vám pomůže nasměrovat vaše podnikání tím správným směrem a dodat vám vítr do plachet.

Podnikatelský plán vám ukáže všechny vaše další kroky.

Pokud přesto cítíte, že potřebujete podporu, přidejte se na společnou cestu v kurzech pro podporu podnikání

peníze

Pár tipů na podnikání „téměř bez peněz“

Služby pro domácnosti – úklid, žehlení, opravy, hlídání dětí či pomoc s péčí o seniory, příprava či rozvoz jídla, doučování, překlady.

Prodej vlastních výrobků – šperky, oděvy, textilní doplňky, drobné předměty, dřevěné výrobky, přání.

Pěstování a prodej ovoce, zeleniny, bylinek apod. a výrobky z nich

Multilevel markting – sice není příliš oblíbený, nicméně i toto může být pro někoho startovní čára. Minimálně mám zkušenosti s jejich propracovaným systémem školení, který můžete následně uplatnit ve svém vlastním oboru podnikání. Zde je však nutné obezřetně vybírat a nenechat se zlákat do něčeho, co by vám nevyhovovalo. To by pro vás bylo spíš trestem než možností naučit se důležité podnikatelské aktivity se zázemím.

 Máte další nápady? Prosím, podělte se o ně s ostatními, kteří neví, v čem by mohli najít svoji cestu. Napište do komentáře dole pod článkem. Nebo se přidejte do uzavřené skupiny na facebooku, která je pouze pro členy skupiny Podnikání pro ženy a sdílejte svoje nápady, ale i další rady a tipy pro vzájemnou inspiraci. Odkaz na skupinu Podnikání pro ženy zde

Chcete začít podnikat?

Pak nečekejte na zázrak a vydejte se plnit svoje sny sami. Nikdo jiný to za vás neudělá. Můžete vyhledávat rady, pročítat internet a knihy, určitě najdete spoustu informací, které se vám budou pro vaše podnikání hodit, ale pokud nezačnete měnit svůj život a nevydáte se na cestu, budou vám rady na nic.

Proto neodkládejte a vydejte se na cestu hned.

Praktický eBook Nastartujte svoje podnikání je připraven právě pro vaše první kroky. Připravila jsem ho přesně na míru začínajícím podnikatelkám, aby vám usnadnil tu nejtěžší část podnikání. Najdete v něm kromě praktických rad, také pracovní listy a tabulky pro výpočty. Pokud si troufnete i na účetnictví, ukáže vám, jak na to a využijete k tomu rozpočty a připravené tabulky. Pro přehlednost vaší práce obsahují všechny moje eBooky kontrolní seznamy, které vás vedou krok po kroku k vašemu cíli.

Pokud potřebujete

 • probrat vaši situaci,
 • nejste si jisti, zda je podnikání dobrý nápad
 • nebo zda zvolit jinou cestu.
 • Také pokud jste rozhodnuti vydat se na svoji cestu podnikáním, ale máte obavy, že to nezvládnete,
 • že je toho moc
 • a nebo nevíte, kde a jak začít.

S radostí vám pomohu najít správný směr vaší cesty či vás posunout tím správným směrem, proto mne kdykoli můžete kontaktovat na e-mail: info@petratrnkova.cz či se spojíme online na individuální konzultaci

 

Opusťte svůj strach, ten tu bude vždy, je však důležité se mu postavit a vydat se na cestu.

První krok je nejtěžší!

Jsem tu pro vás a moc ráda vám pomohu. Nejste na to sami!

 

Držím vám palce a přeji úspěšnou cestu, ať už je jakákoli.

 jsem autorkou projektu Podnikání pro ženy...aneb podnikatelkou s dětmi po boku Tento projekt je zaměřen na osobní i pracovní rozvoj a zároveň učí, jak se vydat na vlastní cestu podnikáním. Pomáhám ženám nalézt jejich jedinečnou cestu ke svobodě finanční i životní. Učím jak vybudovat úspěšný a prosperující business... i s dětmi po boku Já sama jsem business mentorka, podnikatelka, lektorka, ekonomka, skvělá motivátorka a zároveň maminka tří raubířů, kteří jsou na domácím vzdělávání. Společně si plníme náš sen o svobodě. Mojí vášní je vzdělávání a rozvíjení schopností a znalostí svých i druhých. Věnuji se tomu, co miluji, co mne naplňuje, a to je pomoc ženám, které si chtějí plnit svoje sny a žít život takový, jaký si přejí..díky jejich vlastnímu podnikání. Mým cílem je ukázat vám, že v podnikání může uspět každý, dokonce i maminka s malými dětmi. Ráda bych vás inspirovala, abyste také vy našli odvahu udělat první krok. Provedu vás labyrintem podnikatelských i životních nástrah a lákadel. Od osobního rozvoje, efektivní komunikace, marketingu, přes finance až po vlastní úspěšný a prosperující business. Naučím vás vše, co potřebujete k úspěšnému podnikání. Rozvoj podnikání jde však ruku v ruce s osobním rozvojem. Proto se na svých kurzech, lekcích, seminářích i při psaní knih a článků zaměřuji nejen na oblast podnikatelskou, ale také na tu osobní. Jak si užívat život naplno a plnit si své sny a touhy. Můj příběh si přečtěte zde >> Můžete mi napsat na e-mail: info@petratrnkova.cz Online konzultace si můžete objednat zde>> informace o kurzech a seminářích naleznete zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů