neváhej

Jak začít podnikat jednoduše, rychle a s minimálním rozpočtem

Kdo z nás by někdy nepomyslel na to, jak dělat něco, co nás baví a ještě se tím živit. Důvody pro úvahy nad vlastním podnikáním bývají různé, přesto však tím nejzásadnějším bývá právě věnovat čas tomu, co nás baví, naplňuje, a tím si plnit svoje životní sny a být svobodní, alespoň v rámci možností.

Nicméně, pokud uvažujeme o vlastním podnikání, je potřeba si uvědomit, že svým rozhodnutím si na jedné straně dopřáváme onu vytouženou svobodu, ale na straně druhé bude nutné převzít odpovědnost. Ta už tak báječná není, ale bez ní se k úspěšnému podnikání těžko dostaneme.

Jak se tedy vydat na vlastní cestu? Jak s podnikáním začít?

krok za krokem

 1. KROK – rozhodnutí

Nejdůležitější je ROZHODNUTÍ. To je klíčový a zásadní okamžik. Je potřeba se rozhodnout a to nejlépe hned! Nečekat na zítra, nečekat na bombastický nápad, nečekat, že vás někdo povede za ručičku. Rozhodnutí je pouze na vás a jen vy sami ho musíte udělat. Pokud se nerozhodnete vykročit, váš sen se plnit nezačne.

Moje rada: Rozhodni se hned, cesta se bude ukazovat postupně.

 1. KROK – nápad

Co se nápadu týče, jde o rozsáhlejší povídání. Protože je to však poměrně vyhledávané téma a moji klienti často tuto otázku řeší, připravila jsem pro vás minikurz Najdi svůj zlatý klíč 

 1. KROK – forma podnikání

Výběr vhodné formy podnikání, zda být živnostník tedy OSVČ či založit s.r.o. nebo nějakou jinou formu, záleží vždy na konkrétních okolnostech. V jakém oboru budeme podnikat, co očekáváme nyní, kam se chceme posunout do budoucna, jaké máme finanční možnosti, kolik chceme investovat, kolik budeme vydělávat, budeme sami nebo najmeme zaměstnance, co DPH a mnoho a mnoho dalších faktorů. Více si můžete přečíst v článku: Mám být OSVČ nebo založit s.r.o.? 

 1. KROK – založení živnosti
 1. KROK – podnikatelský plán a finanční rozpočet

Tuto část považuji za zásadní pro každý úspěšný projekt a pro úspěšné vybudování ziskového podnikání to platí dvojnásob! Podnikatelský plán vám ukáže, jestli je váš nápad realizovatelný, co bude obnášet založení, co budete muset investovat. Finanční část zase zajistí propočítání, kolik budete muset investovat peněz, zda je potřeba shánět investora, či jiné finančí zdroje, nebo si vystačíte s vlastním rozpočtem. Také vám ukáže, kolik musíte vydělat, jak si nastavit ceny vašich služeb či produktů.

Moje rada: NEDOCEŇUJTE PLÁNY!!!

Podnikatelský plán využijete také v případě, že budete ke svému podnikání potřebovat cizí finanční zdroje. Tedy úvěr od banky, dotační podporu či soukromého investora. (Tento dokument vyžaduje také Úřad práce při žádosti o dotaci na zahájení podnikatelské činnosti). Všichni tito po vás budou vyžadovat váš podnikatelský plán.

Nezapomeňte však, že je to především váš pomocník, který vám pomůže nasměrovat vaše podnikání tím správným směrem a dodat vám vítr do plachet.

Podnikatelský plán vám ukáže všechny vaše další kroky.

Pokud přesto cítíte, že potřebujete podporu, přidejte se na společnou cestu v kurzech pro podporu podnikání

E-SHOP

Online kurzy a programy

Mentoring, mastermind a high ticket

peníze

Pár tipů na podnikání „téměř bez peněz“

Služby pro domácnosti – úklid, žehlení, opravy, hlídání dětí či pomoc s péčí o seniory, příprava či rozvoz jídla, doučování, překlady.

Prodej vlastních výrobků – šperky, oděvy, textilní doplňky, drobné předměty, dřevěné výrobky, přání.

Pěstování a prodej ovoce, zeleniny, bylinek apod. a výrobky z nich

Multilevel markting – sice není příliš oblíbený, nicméně i toto může být pro někoho startovní čára. Minimálně mám zkušenosti s jejich propracovaným systémem školení, který můžete následně uplatnit ve svém vlastním oboru podnikání. Zde je však nutné obezřetně vybírat a nenechat se zlákat do něčeho, co by vám nevyhovovalo. To by pro vás bylo spíš trestem než možností naučit se důležité podnikatelské aktivity se zázemím.

 Máte další nápady? Prosím, podělte se o ně s ostatními, kteří neví, v čem by mohli najít svoji cestu. Napište do komentáře dole pod článkem. Nebo se přidejte do uzavřené skupiny na facebooku, která je pouze pro členy skupiny Podnikatelky.online a sdílejte svoje nápady, ale i další rady a tipy pro vzájemnou inspiraci.

Buďme ve spojení

Chcete začít podnikat?

Pak nečekejte na zázrak a vydejte se plnit svoje sny sami. Nikdo jiný to za vás neudělá. Můžete vyhledávat rady, pročítat internet a knihy, určitě najdete spoustu informací, které se vám budou pro vaše podnikání hodit, ale pokud nezačnete měnit svůj život a nevydáte se na cestu, budou vám rady na nic.

Proto neodkládejte a vydejte se na cestu hned.

Pokud potřebujete

 • probrat vaši situaci,
 • nejste si jisti, zda je podnikání dobrý nápad
 • nebo zda zvolit jinou cestu.
 • Také pokud jste rozhodnuti vydat se na svoji cestu podnikáním, ale máte obavy, že to nezvládnete,
 • že je toho moc
 • a nebo nevíte, kde a jak začít.

S radostí vám pomohu najít správný směr vaší cesty či vás posunout tím správným směrem, proto mne kdykoli můžete kontaktovat na e-mail: info@petratrnkova.cz 

 

Opusťte svůj strach, ten tu bude vždy, je však důležité se mu postavit a vydat se na cestu.

První krok je nejtěžší!

Jsem tu pro vás a moc ráda vám pomohu. Nejste na to sami!

E-SHOP

Online kurzy a programy

Mentoring, mastermind a high ticket

Držím vám palce a přeji úspěšnou cestu, ať už je jakákoli.

Jsem business mentorka a koučka pro podnikatelky

Ukazuji podnikatelkám cestu, jak propojit jejich intuici s efektivními strategiemi online byznysu, vedoucí nejen k prosperujícímu podnikání v souladu s jejich pravou esencí, ale také k hluboké osobní transformaci. 

Spolu tvoříme MAGII ONLINE PODNIKÁNÍ, kde se srdce vášně a mysl strategie prolínají v harmonické symfonii, odkrývající nejen cesty k úspěchu, ale i k hlubokému osobnímu rozkvětu.
Jsem vaším průvodcem k tomu, abyste objevili nekonečnou sílu své intuice, a proměnili ji ve zlato vašeho byznysu.
Naše společná cesta je oslavou ženské síly, odvahy a kreativity, kde každý krok vpřed je krokem do světa, kde vaše podnikání kvete v souladu s vaší pravou esencí.

S klientkami pracuji na nastavení efektivních a skvěle fungujících strategií v souladu s naší hlubokou vnitřní moudrostí a jedinečnou energií každé z nás.

Můj příběh si přečtěte zde >>

Můžete mi napsat na e-mail: info@petratrnkova.cz

informace o aktuálních mentoringových programech naleznete zde>>

informace o aktuálních online kurzech naleznete zde>>
Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasovalo
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře

Kristýna
Kristýna
10.10.2023 21:31

Já jsem si rozmýšlela rozjezd podnikání snad rok. Pořád jsem nevěděla, jestli jo, nebo ne a kdybych nenarazil na firmu https://www.sidlofirmypraha5.cz/sluzby/zalozeni-firmy , která si vzala na starost Založení s.r.o., tak bych podnikat asi nikdy nezačala. Na začátku je toho potřeba tolik zařídit, že mi z toho šla hlava kolem.