petra

Pomáhám ženám nalézt cestu ke svobodě finanční i životní.

Učím jak vybudovat úspěšný a prosperující business 

... i s dětmi po boku

Můj příběh je o tom, jak se z malé holky, která ve svém dětství a dospívání zažila více traumat, než mnozí dospělí. Musela dospět v době, kdy si spolužáci užívali bezstarostné dětství. Naučila se už jako dítě sbírat sílu, přitom stát pevně na svých nožkách a nedat na sobě znát, jak moc by chtěla plakat, jak moc by si přála být obyčejnou malou holkou, takovou jako její kamarádky.

Až mnohem později jsem pochopila, proč to tak bylo a proč právě já...tady je můj příběh

Učím, jak se vydat na vlastní cestu - krok po kroku

Jmenuji se Petra a jsem autorkou projektu

Podnikání pro ženy
...aneb podnikatelkou s dětmi po boku
Tento projekt je zaměřen na osobní i pracovní rozvoj a zároveň učí, jak se vydat na vlastní cestu podnikáním.

Je určen především pro ženy, ale i muži jsou vítáni.

Já sama jsem business mentorka, podnikatelka, lektorka, ekonomka, skvělá motivátorka a zároveň maminka tří raubířů, kteří jsou na domácím vzdělávání. Společně si plníme náš sen o svobodě.

Mojí vášní je vzdělávání a rozvíjení schopností a znalostí svých i druhých. Věnuji se tomu, co miluji, co mne naplňuje, a to je pomoc ženám, které si chtějí plnit svoje sny a žít život takový, jaký si přejí..díky jejich vlastnímu podnikání.

Mým cílem je ukázat vám, že v podnikání může uspět každý, dokonce i maminka s malými dětmi.

Ráda bych vás inspirovala, abyste také vy našli odvahu udělat první krok.

Provedu vás labyrintem podnikatelských i životních nástrah a lákadel. Od osobního rozvoje, efektivní komunikace, marketingu, přes finance až po vlastní úspěšnou kariéru.

Naučím vás vše, co potřebujete k úspěšnému podnikání. Rozvoj podnikání jde však ruku v ruce s osobním rozvojem.
Proto se na svých kurzech, lekcích, seminářích i při psaní knih a článků zaměřuji nejen na oblast podnikatelskou, ale také na tu osobní.

Jak si užívat život naplno a plnit si své sny a touhy.

Pracuji na novém projektu 

S dětmi ke svobodě,

zde se zaměřuji na to, jak propojit pracovní a rodinný život. Jak vést děti svobodnou cestou, tedy přes domácí vzdělávání "domškoláci" či unschooling.

Inspirace na tvoření a další aktivity s dětmi. Tipy na výlety a cestování.

Splnil se mi velký sen

z obyčejné holky úspěšnou podnikatelkou

Dnes jsem velmi cílevědomá žena. Mám velké cíle, nekonečné vize a nikdy nekončící touhu pokračovat v cestě, ať to stojí, co to stojí. Jsem velmi, ale velmi trvdohlavá, a když si něco usmyslím, tak o to bojuji, dokud...

... ale nebylo to tak vždycky.

Jako malá jsem prožila spoustu bezesných nocí. Tatínek byl nemocný a já jako malá šestiletá holčička běhala v noci, v pyžámku k sousedům, aby zavolali záchranku, na kterou jsem pak čekala venku, aby věděli, kam mají jet. Viděla jsem ty blikající světla už z dáli a prožívala neuvěřitelný strach.

Viděla jsem asi tisíckrát, jak záchranáři oživují mého milovaného tatínka a já jen stojím, třesu se a čekám. A pak jednou...už se to nepovedlo...věděla jsem, že je něco jinak. Byla jsem u toho a dodnes mám všechny obrazy z toho dne před očima. Prožila jsem ve svých třinácti letech trauma, které se mi zapsalo na moji dětskou dušičku a vytvořilo veliký obal kolem mého srdce a vlastně kolem celého mého "já".  A proč vám to vyprávím? Protože dnes vím, že právě díky tomu jsem získala mnohem víc síly než moje kamarádky, které si užívaly bezstarostné dětství.

Už na škole jsem cítila, že mám v sobě ohromnou sílu, která mi pomáhá jít po své cestě. Čím jsem byla starší, tím víc jsem ji vnímala. Věděla jsem, že mým velkým snem je svoboda a podnikání. Tenkrát jsem ale vůbec nevěděla, jak bych to mohla udělat. A tak jsem si snila a pěstovala svoji touhu po  svobodném životě.

Moje touha po svobodě mne už při škole vedla k samostatnosti. Pracovala jsem v různých firmách, abych si vydělala peníze. Pracovala jsem v reklamní agentuře, v televizním studiu, finančním poradenství, účetní firmě. Zkoušela jsem vše, co se mi nabízelo a získávala zkušenosti. Po škole jsme se s manželem (tehdy ještě přítelem) vydali hledat štěstí do velkého světa a odstěhovali jsme se do Prahy. Ale když se měl narodit první syn, rozhodli jsme se vrátit zpět na Vysočinu.

Začali jsme řešit vlastní bydlení. Rozhodli se pro stavbu domu. Vzali si hypotéku, jelikož z almužny jsme tedy našetřeno neměli. Začal se roztáčet kolotoč. Ráno do práce, odpoledne dítko, manžel, domek, zahrada, večer usínám dřív, než ulehnu do postele. A tak se točí den za dnem.

No ale co s tím? Přemýšlím, uvědomuji si, že svůj drahocenný čas plýtvám pro někoho jiného. Zjišťuji, že nejsem ochotná svůj čas nechávat někomu jinému výměnou za almužnu a jakýsi přelud jistoty. Chci jít vlastní cestou, stát na vlastních nohách, dělat si se svým časem, co chci já. Určitě nejsem lenoch, který by nechtěl pracovat, jen to nechci takhle. Naplno jsem si začala uvědomovat, že nepracuji pro sebe, ale pro někoho jiného. A že právě tudy cesta nevede. Tedy pro mne ne.

A mě běží hlavou, jak to udělat, aby to bylo jinak. No jo, ale hypotéka.. dítko.. manžel..rodiče..sousedi..známí..no co by tomu řekli, kdybych nechodila do práce?! Každý přeci chodí do práce, tak je to správně, tak to má být!

... A co když ne?

A pak to přišlo!
Vzbudila jsem se s pocitem, že takhle už to dál nejde, něco se musí změnit. Rozhodla jsem se. Budu podnikat.

No jooooo.....Ale v čem?

Nejsem v ničem tak dobrá, abych to mohla dělat, nic nemám, nic neumím, všechno už tu je, co by asi tak mohla dělat taková obyčejná ženská? Kdepak bych vzala peníze, když máme hypotéku, kdo ji bude platit, jak to zvládneme? A roztáčí se nové kolo, tentokát jsou to nekonečné otázky, pochybnosti a strachy. Zároveň ale veliká touha do toho jít a zkusit to.

Co vyhraje?

Touha nebo strach?

To že jste dnes na mých stránkách a čtete můj příběh, už napovídá, co vyhrálo :)
Ano, byla to touha.

Touha po svobodě byla silnější než strach z nejistoty.
Jsem vděčná sama sobě, své odvaze, svému já a své síle, že jsem dneska tam, kde jsem. A tímto příběhem bych ráda inspirovala ty z vás, kdo stojíte na podobném rozcestí a bojíte se udělat další krok. Vím, jak je to obtížné, ale zároveň vím, že to není nemožné.

Samozřejmě jsem měla po boku velikou oporu, svého milovaného manžela. A taky malinkého človíčka, pro kterého jsem se rozhodla zahodit okovy a vydat se vlastní cestou. Doufám, že i jemu bude jednou příkladem. Později se k nám přidali ještě dva malí rošťáci, kteří posunuli hranice našich snů ještě mnohem dál.

Žijeme život tak svobodný, jak jen lze. Vše si plyne svým proudem a zároveň splývá do řeky, po které všichni plujeme k našim společným snům. 

Abych vám dokázala, že vše se dá zvládnout ...i s dětmi po boku...musím doplnit také to, že máme kluky na domácím vzdělávání formou unschoolingu a krásně nám ta společná cesta funguje. Kluci jsou vlastně s námi na podnikatelsko-svobodné vlně a jsem přesvědčená o tom, že svým příkladem je učíme samostatnému a svobodnému způsobu života. Je to někdy dost náročné, ale o tom vám povím až v článcích :)

Nám to takto vyhovuje a jsem ráda, že mám kolem sebe ty naše zlobidla, protože i oni mne učí spoustu věcí. Třeba, že všechno jde, stačí si neklást v hlavě vlastní brzdy. To děti umí skvěle, protože neví, že něco nejde, zkusí to a nějak to dopadne :) 

Není ale nutné kvůli podnikání hned odhlašovat děti ze školy. To vůbec netvrdím. Vůbec se s tím nemusíte trápit. Naopak, pokud máte děti ve škole, máte spoustu času pro sebe a můžete se věnovat svému rozvoji a svým podnikatelským snům. Ale díky tomu, že jste si sama paní svého času, můžete odpoledne věnovat dětem naplno. Jak si to uděláte, tak to zkrátka budete mít.

V podnikání nejsou žádná omezení, která si neuděláte sama :) ...samozřejmě v mezích zákonů :)

Každá vlastní zkušenost mne posouvá o veliký kus cesty dál, proto se "nikdy" nebráním příležitostem, které přichází.  Všechno, co mi přichází do života, beru jako příležitost se něco nového naučit. Už dávno se nebojím zkoušet nové věci. Snažím se neriskovat příliš, ale trocha rizika k podnikání prostě patří. Bez toho se neobejdeme. Kdo neriskuje, nikam nedojde :) A já chci jít...

...a plnit si své sny

Nyní se věnuji tomu, co mne naplňuje, a to je pomoc a podpora podnikatelkám a rozvoj podnikání. Mojí vášní je vzdělávání sebe i druhých. Podnikání jde však ruku v ruce s osobním rozvojem. Proto se na svých kurzech, lekcích, seminářích i při psaní knih a článků zaměřuji nejen na oblast podnikatelskou, ale také osobní. Právě tady dokáži přeměnit svoji sílu v energii, o kterou se s vámi mohu a chci podělit, díky ní mohu pomáhat ženám, které nemají dost své vlastní síly a potřebují podpořit.

Spolupracuji s dalšími kouči, lektory, pro které je předávání znalostí a zkušeností stejně naplňující jako pro mne.

Každá z nás po něčem touží...

Každý z nás má v sobě touhu po svobodě. Ale jen někteří ji dokáží využít a přeměnit ve splněné sny.

Se svobodou je spojena také zodpovědnost. Ano, kdo chce být svobodný, přebírá plnou zodpovědnost za svůj život. Za svoje sny, za svoje přání, za svoje rozhodnutí, za svoje činy.

Když zůstanete v zaměstnání, necháte část zodpovědnosti na svém zaměstnavateli. Ale ten vám za to na oplátku sebere kus vašeho já, kus vaší identity, kus vaší výplaty a kus vašeho života. Proto pokud cítíte, že tudy cesta nevede, že chcete nést svoji zodpovědnost za sebe, ale také že si zasloužíte o svém životě rozhodovat jen vy sami. Že si zasloužíte být sami sebou. Cítíte tu touhu po svobodě. Jen máte obavy udělat krok do neznáma.

Pak vám podám svoji pomocnou ruku. Pomohu vám překonat počáteční obavy, ujasnit si, co vlastně chcete. Ukáži vám, co by vás mohlo na cestě k vlastnímu podnikání potkat a pokusíme se společně udělat první kroky na vaší cestě za snem.

Být paní svého času a svého života je ten nejlepší pocit na světě.
Díky tomu, že to nejcennější, tedy čas, mám pouze ve vlastních rukách, mohu s ním nakládat přesně podle svých potřeb. Nemusím už ráno vstávat a plnit sen někoho jiného. Mohu plnit svoje sny. Mohu být sama sebou. Mohu cestovat, věnovat se rodině, dělat práci, která mne naplňuje. Anebo prostě nedělat nic :)

 

Ten pocit miluji. Miluji svobodu. Jsem na cestě, ale ještě nejsem u konce. Kráčím dál ke svobodě, nejen finanční, ale hlavně životní. 

Zvu vás na společnou cestu ..., přidáte se? :)

Svoboda je ten nejúžasnější pocit na světě!!!

Miluji svůj život..., protože jsem svobodná!

Já jsem se kdysi rozhodla vydat na vlastní cestu.

Vím, jak těžké bylo rozhodování. Ale toužila jsem stát na vlastních nohách. Tenkrát byly hodně slaboučké a rozklepané, a ještě dnes si vzpomínám na ten pocit uvnitř. Ještě dnes cítím vzrušení a ty chvíle, kdy mé vnitřní, odvážné já křičelo "osvoboď nás". Neboj se a udělej první krok. Dnes už vím, že ten první je nejtěžší ze všech. Je to, jako když malé dítko udělá první krok, možná upadne, ale zkouší to zas a znovu a pořád znovu...,a pak najednou ...umí chodit...a je to tak snadné!

Teď je čas jít, udělat první krok.
Pak teprve uvidíte, že další půjdou stále lépe a povedou vás za vašimi sny.
Jednou, až se ohlédnete zpět, uvidíte, jaká úžasná a dobrodružná cesta to byla a jak moc změnila váš život.

My ženy v sobě máme neskutečné množství energie a je potřeba ji využít správně tak, aby nás naplňovala, abychom si díky ní splnily své sny.

Věřte si a dokážete cokoliv chcete! :)

Když jsem to dokázala já, obyčejná holka z vesnice, můžete i vy!


A proč to dělám? Plním si další velký sen...


Když jsem objevila svoji sílu, energii a zjistila jsem, co všechno je díky ní možné. Je mým snem probouzet a předávat tuto energii i dalším ženám. Pomáhat a inspirovat svými vlastními znalostmi a zkušenostmi. Přála bych si, aby si každá žena mohla splnit svoje sny...

...ať už jsou jakékoli :)

Vzdělání

Ekonomika, finance a management
Psychologie a andragogika
Kurzy podnikání, osobního rozvoje.

Miluji

Život, svobodu, svoji rodinu, cestování, sebevzdělávání, svoji práci, volnost, knihy a čokoládu.

Jsem

Skvělá motivátorka, nadšená podnikatelka, milující máma a manželka, tvrodhlavá, cílevědomá, akční, kreativní a upřímná.
titulka 8 kroků k nápadu
kvíz